Zakończenie zajęć komputerowych

W pracowni komputerowej Szkoły Podstawowej nr 4w Luboniu, zakończył się kolejny  rok zajęć informatycznych dla Seniorów ULTW, biorących udział  w projekcie „E – Seniorzy w świecie nowoczesnych technologii”.

Zajęcia komputerowe dla Seniorów, są prowadzone nieodpłatnie  w naszej szkole od roku 2013 i jak do tej pory cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Od dwóch lat, Seniorzy uczestniczą w zajęciach w dwóch grupach: podstawowej i zaawansowanej, wspierani ze strony  uczniów klas 5 i 6 – wolontariuszy. Uczniowie bardzo szybko nawiązali  kontakt ze swoimi podopiecznymi. Nauczyli się, szacunku dla starszych, przekonali, że Dziadkowie i Babcie także potrafią dużo się nauczyć przy komputerze, ale przede wszystkim, że pomaganie innym, może przynosić dużo satysfakcji.

Chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować  Im wszystkim, a w szczególności – Jakubowi Adamowi z klasy 6c, za wzorową frekwencję i nowatorskie pomysły przygotowywanych przez niego ćwiczeń dla Seniorów.

Na ostatnich zajęciach, słuchacze podzielili się refleksjami na temat minionego roku.

Poniżej niektóre z nich:

„Dzięki za ciekawe spotkania na którym znacząco poszerzyłem swoje umiejętności przy pracy z komputerem. Dziękuję również Kubie który tak dzielnie nam pomagał .Bardzo pomocne było doskonalenie umiejętności kopiowania i przechowywania danych oraz wysyłanie wiadomości Chciałbym jeszcze doskonalić umiejętność tworzenia prezentacji oraz grafiki ,również ściąganie filmów oraz słuchanie e booków”

„Na zajęciach mieliśmy okazję poznać tajniki wielu programów, a wszystko w bardzo nie stresującej atmosferze. Uśmiech na twarzy Pani Beatki oraz Kuby powodował że nawet Excel  dał się zgryźć. Moje oczekiwania: Zgłębić naukę tworzenia prezentacji, Obróbka zdjęć i filmikw, Ściąganie i oglądanie filmów na komputerze, Fora internetowe”

„Wiem jak pisać ,co to tabela robienie filmiku, Jak zrobić prezentację, nie boje się komputera, nauczyłam się robić collage – DZIĘKUJĘ”

„Bardzo dziękuję za cierpliwość i naukę, sporo się nauczyłam i mam nadzieję, że dalej będę uczestniczyć w następnych zajęciach komputerowych”

Jestem ogromnie wdzięczna   za dobroć jakiej doświadczyłam na lekcjach, gdzie  poznawaliśmy tajniki komputerowych zawiłości. Niezapomnianą  postacią, która  z niespotykaną cierpliwością tłumaczyła  zawiłe zagadnienia  jest Pani  mgr Beata Zboralska. Serdecznie dziękuję  za wielkie serce  i dobroć.   

Moim  wszystkim niesamowitym Słuchaczom ULTW, składam podziękowanie za  wyrozumiałość, determinację i samozaparcie. Przede wszystkim jednak  za nieustającą pogodę ducha i wytrwałość.  Jesteście Państwo wzorem zarówno dla swoich rówieśników jak i moich obecnych uczniów.

B.Zboralska

collage-2017-05-24-1