Za nami koncert UAM charytatywnie – fotorelacja

W ubiegły poniedziałek w Auli UAM odbył się koncert Solidarni z Ukrainą. UAM charytatywnie. Z naszego ULTW wzięło w nim udział ponad 20-stu studentów i studentek z Przewodniczącym ULTW p. Zbigniewem Jankowskim na czele. Koncert długi, piękny, połączony z licznymi licytacjami. Widzimy się na kolejnych edycjach UAM charytatywnie.

Wsparcie dla Ukrainy

5 czerwca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się Koncert Charytatywny UAM pod hasłem „Jednym głosem z wolną Ukrainą”. W wydarzeniu wzięło udział 20 słuchaczy Uniwersytetu Lubońskiego III Wieku.

Organizatorem koncertu było Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej działające na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Tegoroczna XII edycja koncertu odbywała się pod hasłem „Jednym głosem z wolną Ukrainą” i została objęta patronatem medialnym „Głosu Wielkopolskiego”. W koncercie wystąpiło kilkunastu artystów m.in. Stanisław Sojka, Wanda Kwietniewska, Czesław Mozil, Arek Kłusowski, Maja Koman oraz Swiernalis. Do wejścia na koncert uprawniały dobrowolne „cegiełki” rozprowadzane przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Zainteresowanie wydarzeniem było duże. Licznie przybyli przedstawiciele różnych firm i organizacji oraz osoby prywatne. Nie zabrakło tez słuchaczy ULTW, którzy nie są obojętni wobec ludzkiego cierpienia i zawsze wspierają tego typu akcje. Podczas wydarzenia odbywały się licytacje charytatywne i zbierano datki do puszek. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane dla osieroconych i cierpiących dzieci z objętej wojną Ukrainy.

M. Błaszczak

Foto Archiwum ULTW