XI Gala Wolontariatu za nami!

17 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyła się uroczysta XI Gala Wolontariatu, podczas której Starosta Poznański, Jan Grabkowski, nagrodził najbardziej zaangażowanych 54 wolontariuszy z Powiatu Poznańskiego. Galę uświetnił występ zespołu Ogień, zwycięzców 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nagrodzeni zostali:

Elżbieta Stefaniak – Uniwersytet Luboński Trzeciego Wieku w Luboniu

Od 8 lat członek rady programowej Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku. W 2014 roku współzałożycielka stowarzyszenia Uniwersytet Luboński Trzeciego Wieku. W ramach wolontariatu prowadzi sekcję rowerową oraz zajmuje się działalnością teatralną seniorów. Organizuje wyjazdy lubońskich seniorów do teatrów.  W latach 2016-2019 była wiceprzewodniczącą Rady Seniorów w Luboniu.

Wilczyński Piotr – Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Luboniu

Od 10 lat działacz – kierownik drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Luboń. Od 2013 roku prezes komisji rewizyjnej tego Klubu. Główny sponsor dzieci i młodzieży w Klubie. Nieodpłatnie przekazuje sprzęt sportowy oraz stroje piłkarskie. Wykonał społecznie remont pomieszczenia przeznaczonego dla klubu. Jako były piłkarz pomaga trenerom w treningach piłki nożnej. Jest także opiekunem drużyny młodzieżowej i  uczestniczy z piłkarzami w meczach rozgrywanych w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Jest co roku sponsorem  wyjazdów na turnieje zagraniczne piłki nożnej dla dzieci z rodzin biednych.(Austria, Niemcy, Czechy). Współorganizator halowych turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.

Domagała Tomasz – Klub Sportowy Luboński 1943 w Luboniu

Pan Tomasz jest związany z klubem z przerwami, od początku lat 90-tych. Szczególnie zasłużył się, dla sportowego, lokalnego środowiska. Gdy 5 lat temu, klub stracił głównego sponsora,  on swoim zaangażowaniem, poświęconym czasem i własnym środkom, do dziś utrzymuje drużynę seniorów Lubońskiego. Tylko dzięki jego determinacji, udaje się co roku zaszczepić w innych piłkarzach, chęć reprezentowania klubu i miasta, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia. Sam będąc już w wieku old-boya, jest filarem i kapitanem tej drużyny, dając przykład i cel na przyszłość, młodemu pokoleniu piłkarzy Lubońskiego.

Łukaszewski Maciej –  Towarzystwo Młodzieży Sportowej Stella Luboń

Pan Maciej Łukaszewski jest  osobą znaną w lubońskim środowisku piłki nożnej. Od kilku lat aktywnie działa w Towarzystwie Młodzieży Sportowej „Stella” Luboń, Jest kierownikiem  pierwszej drużyny. członków”. Dał się poznać jako wyśmienity organizator i inicjator wielu wspaniałych pomysłów, dzięki którym klub Luboński 1943 może stać się lepszym. Maciej Łukaszewski poświęca dla klubu bardzo dużo swojego prywatnego czasu, prywatnie żonaty ojciec dwójki dzieci. W klubie nie jest osobą zatrudnioną, nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoją działalność.

Maria Rogacka – Oddział PTTK im. C. Ratajskiego w Luboniu

Od roku 1986 wyróżniającym się członkiem Oddziału PTTK. Co roku dla członków PTTK organizuje i prowadzi minimum 3 wycieczki. Od wielu lat w Kole PTTK nr 14 jest przewodniczącą Komisji Rewizyjnej i Przewodniczącą Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego.Posiada uprawnienia : Instruktora Krajoznawstwa Regionu i Instruktora Krajoznawstwa Polski oraz pilota wycieczek.


DSC_8406

DSC_8402

DSC_8405

DSC_8410 DSC_8418

DSC_8526 (2)