Święta, Święta i jeszcze raz święta – ostatni tydzień 2020 roku na ULTW

Szanowni Państwo,

W mijającym tygodniu braliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach i spotkaniach. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję wolontariuszy na rzecz Fundacji Redemptoris Missio. Zebraliśmy wiele par okularów, które trafią do potrzebujących z Afryki, za czapki i szaliki, swetry i rękawiczki wykonane przez nasze słuchaczki. Te dary trafią do potrzebujących w Afganistanie. Braliśmy udział w wykładzie prof. Pawła Kowala z ISP PAN oraz prof. Krzysztofa Hajdera z UAM. Nasze dekoracje świąteczne są bogatsze o wieńce adwentowe! Działo się wiele!

W tym tygodniu odwiedzą Państwa nasi wolontariusze, którzy dostarczą kartki świąteczne. Mimo tego, że na odległość to jesteśmy wspólnotą akademicką, która działając razem może więcej!

Zapraszamy do udziału w spotkaniach

WTOREK

9:00 Gimnastyka z p. Agnieszką Buciora (Zoom)

17:00 ostatnie zajęcia warsztatowe z p. Jolantą Vogt-Hajder. W tym tygodniu zdobimy świece na wigilijny stół. Materiały na zajęcia, które należy przygotować są wypisane pod tym linkiem: WARSZATY PLASTYCZNE – na Zoom | Uniwersytet Luboński Trzeciego Wieku (ultw.pl)

 

ŚRODA

16:00 Kolędowanie z p. Lechosławem Kędrą (na Zoom)

CZWARTEK (Zoom)

Godz. 17:00 wykład ogólny poprowadzi prof. dr hab. Elżbieta Lesiewicz nt. Franciszek Józef i Elżbieta Bawarska (Sisi) Mit i epoka

 

PIĄTEK (na Zoom)DSC_3436

14:00 – w ramach kawiarenki Seniora zapraszamy do wysłuchania debaty pt. Wyzwania polityki społecznej dla miast i gmin w dobie pandemii. W debacie wezmą udział m. in. Jędrzej Solarski – V-ce Prezydent Miasta Poznania; Anna Mieczkowska – Prezydentka Kołobrzegu; Tomasz Budasz – Prezydent Miasta Gniezna; Paweł Adamów – Z-ca Prezydenta Miasta Konina; Paweł Adam – Burmistrz Miasta i Gminy Buk; Tomasz Ludwicki – Burmistrz Gminy Dąbie; Tomasz Sielicki – Burmistrz Świebodzina. Prowadzący: dr hab. Mikołaj Tomaszyk

18:00 – spotkanie świąteczne społeczności akademickiej ULTW na Zoom z udziałem Kanclerz ULTW Burmistrz Lubonia Małgorzaty Machalskiej, Prezesa Stowarzyszenia ULTW, członków Rady Programowej i najważniejszych w tym gronie: studentów ULTW. Bądźmy razem!