Spotkanie edukacyjne w bibliotece

Prof. UWM dr. n. med. Andrzej Grzybowski – Ordynator Oddziału Okulistyki Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu był wykładowcą na spotkaniu edukacyjnym  pt ,,Choroby siatkówki oka -AMD i cukrzycowy obrzęk plamki”
Prof. Grzybowski jest  znanym w Polsce i na świecie okulistą, działającym w wielu naukowych stowarzyszeniach na rzecz badań narządu wzroku – założycielem Fundacji  Wspierania Okulistyki. Spotkanie zgromadziło wielu zainteresowanych, a po ciekawym wykładzie, wspartym projekcją programu  dla seniorów ( przyczyny i sposoby łagodzenia schorzenia), był czas na zadawanie pytań.
Profesor zwrócił szczególną uwagę i konieczność samodzielnego kontrolowania stanu zdrowia gałki ocznej, zagrożonej konsekwencjami w przypadku cukrzycy – (obserwacja widzenia  kratek na kartce kolejno lewym i prawym okiem).
Obecni na spotkaniu słuchacze ULTW, seniorzy z Wigor-Senior, uczestnicy klubu ,,Promyk”oraz zainteresowani  tematem mieszkańcy Lubonia.  Otrzymaliśmy również wiele cennych rad, bardzo ważnych dla osób 60+.
Współorganizatorem spotkania był dr. Hubert Alesandrowicz – kierownik do relacji medycznych Fundacji Nowartis -Poland.

Po raz kolejny dobra rada -,,dieta i aktywność  – to nasi sprzymierzeńcy  i przyjaciele”

Irena Skrzypczak

DSC09375[1]

DSC09387[1]