Spotkanie dla zdrowia

Na kolejnym z cyklu spotkań z lekarzami, do biblioteki przybyli zainteresowani słuchacze ULTW i mieszkańcy naszego miasta. Naszym gościem była dr Jolanta Nalewaj- Nowak, dietetyk, psychoonkolog  i dietoonkolog. Wysłuchaliśmy z zainteresowaniem wiadomości na temat funkcjonowania  naszego organizmu, zależnościach i harmonii stylu życia, diety i stanu psychiki, ich  wpływu na codzienny nasz byt.
Sympatyczny kontakt, dostępny sposób przekazywania rad i porad przez panią doktor wyjaśnił i przybliżył wiele spraw.
Ważne dla nas wskazówki – zwracaj uwagę na to co jesz, w jakim czasie, jedz owoce i warzywa sezonowe, jak najczęściej korzystaj z rad i przepisów naszych babć. Flora bakteryjna jest strażnikiem naszego ciała.
Bogactwo naszych domowych spiżarni -przetwory owocowe i warzywne, kwaszona kapusta, ogórki, buraki… To naturalne probiotyki, które potrafią dobrze ustawić i pomóc naszemu organizmowi. Odpowiednia ilość wody ze szklanej butelki potrafi złagodzić ból głowy, kawka sypana TAK, ale bez mleka, pomidorowa TAK, ale z ryżem…
Uwaga na kosmetyki i dezodoranty 40 % wszystkiego co na nas i dokoła wchłania skóra. A w każdym temacie (również w chorobach nowotworowych), oprócz leków, diety, najważniejsza jest postaw pacjenta, jego ogromna praca nad sobą, zmiana trybu życia przy wsparciu dobrego psychologa, dietetyka i oczywiście dobrym wsparciu najbliższych i przyjaciół.

Dziękujemy bardzo, spotkanie i temat bardzo ciekawy i dlatego zaprosiliśmy Panią na kolejne. Zaproszenie zostało przyjęte.

Irena Skrzypczak

dsc021861

dsc021891

dsc021921