„Nie ma równości bez aktywności” – relacja z V Wielkopolskiego Kongresu Kobiet

V Wielkopolski Kongres Kobiet – zgromadził na UAM Morasko wiele kobiet, które bardzo zainteresowała konferencja na temat postaw, dążeń, marzeń, odwagi i łamania stereotypów oraz postaw kobiet bez względu na wiek i status. Moderatorki konferencji przedstawiły i powitały gospodarzy – Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Prezydenta Miasta Poznania, Starostę Powiatowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz zgromadzone Wielkopolanki.

Panelistki konferencji  prowadziły różnorodne tematycznie spotkania dotyczące życia, kształtowania postaw, decyzjach kobiet i przemocy w rodzinie… Oto kilka przykładów:  „W drodze do siebie”; „Co nam daje równouprawnienie?” i wiele innych.

Sukcesy kobiet i droga do ich spełnienia mają wiele kolorów i dróg, a najważniejsze jest aby budować dobre relacje, umieć udzielać pomocy  ją przyjmować, żyć w symbiozie, mieć odwagę zapytać samego siebie – kim jestem? Ważne jest międzypokoleniowe działanie, nigdy z siebie nie rezygnować i by być aktywną…

Konferencja pod głównym hasłem „Ewolucja postaw kobiecych w przestrzeni publicznej w XX i XXI wieku” zainteresowała słuchaczki Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wielogodzinna konferencja wzbudziła wiele refleksji i dyskusji na temat życia i udziału kobiet w aktywnym przeżywaniu  każdego bez względu na sprawność i wiek.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom i realizatorkom konferencji.

Irena Skrzypczak

DSC_0538

DSC_0540

DSC_0541

DSC_0550