Nasza aktorka-seniorka w ,,Weselu”

Kolejny już raz mogliśmy gratulować i oklaskiwać naszą dzielną, utalentowaną lubońską aktorkę-seniorkę na scenie w CK Zamek w Poznaniu kol. Małgorzatę Okulicz- Kozaryn.

Spektakl baletowy w reżyserii Marcina Libery na kanwie ,,Wesela” Wyspiańskiego i w choreografii Iwony Pasińskiej przeniósł widzów w inny świat.Tancerze z Polskiego Teatru Tańca, seniorzy i juniorzy z grupy Movements Factory, przedstawili widzom efekty spotkania różnego pokolenia Polaków. Pokolenie dziadków i rodziców , w swoich prywatnych,,historiach weselnych” mówią o mitologiach rodzinnych jako części wielkiej narracji historycznej. Pokolenie dwudziestolatków inaczej i po swojemu odbierają teraźniejszość. Ważne dla nich daty nie określa historia, ale konsumpcja i popkultura. Co kształtuje doświadczenia najmłodszych – tego nie wiemy.

Ten wspaniały, międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, powiedział nam o nas samych i dzisiejszej Polsce. Jesteśmy dumni, że nasza koleżanka Małgorzata tak wytrwale i pięknie reprezentuje nasze miasto na teatralnych deskach.

dsc04747

dsc04737

dsc04735