Millenium+50 – spektakl plenerowy

,,Każdy z nas  w głębi serca wie, że

najważniejszą w życiu rzeczą nie jest

zwycięstwo dla samego siebie”

Po wielu tygodniach przygotowań, po wielu powtórzeniach kolejnych scen, po tworzeniu szczególnego nastroju i emocji nadszedł czas próby generalnej. Wtedy to po słowach naszej reżyserki -Wiolety- ,,wstępujemy  w życie Dobrawy i Mieszka,, – poczuliśmy ogromny dreszcz emocji i wzruszenia, tajemniczości i ważności tych wydarzeń.

Kolejnym  oczekiwaniem i przeżywaniem był występ w Pobiedziskach. Cisza, wielkie zainteresowanie i nastrój w trakcie spektaklu, brawa i słowa uznania, to miłe chwile… i nagroda za trudy przygotowań.

No i spektakl w Luboniu – dodatkowy dreszcz emocji i niepokoju . Kiedy jednak wokół sceny, otoczyli nas mieszkańcy – dawaliśmy z siebie wszystko  – całą emocję i jednocześnie zadowolenie, że warto było.
Kolejne spektakle w Poznaniu i Bojanowie – bardzo zmęczeni i szczęśliwi, że dokonaliśmy wspólnie – czego szczególnego, pięknego, dla kogoś, dla naszych rodzin, znajomych, przyjaciół…

Wykonawcy – aktorzy amatorzy (z Pobiedzisk i Lubonia), aktorzy z Teatru Ewolucji Cienia , wspaniała młodzież gimnazjalna, godne słów uznania seniorki i urocze ,,poganki” odniosły małe zwycięstwo nad nad trudami  przygotowań, niekiedy niewiarą  w swoje możliwości, ale teraz już  wypoczęte i szczęśliwe ,że uczestniczyły w tym wspaniałym, niecodziennym wydarzeniu.

Irena Skrzypczak

DSC00341[1]