,,Cyrkostrada „

,,Po raz pierwszy o swojej śmierci  pomyślałam, kiedy umierał Jan Paweł II

 Dotarło do mnie wtedy ,że umieramy wszyscy.

I ci Najważniejsi, i ci zwyczajni ”

To początek wypowiedzi. Później nastąpiła opowieść o życiowych wyborach i na koniec pytanie: ,,A gdybym dostała drugie życie?” To wypowiedź pani Małgorzaty Okulicz- Kozaryn (mieszkanka naszego miasta i słuchaczka ULTW)  w  spektaklu ,,Cyrkostrada ” – spektaklu prezentowanego w ramach Teatru Powszechnego realizowanego przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Na scenie aktorzy- Seniorzy i aktorzy- Dzieci, w cyrkowym rozmachu, w ferii barw, skocznej muzyce, popisach cyrkowej sprawności, wplatają w akcję traumatyczne wspomnienia performerów – seniorów, pytanie  ,,Co by było gdyby ??

Co by było gdym nie wyszła za niego za mąż?

Co by było gdybym zatrzymała dzieci przed wyjazdem ?

Co by było gdybym poszła inną drogą ?

Co by było…?

Te trudne refleksję i pytania padały pośród radosnej wesołej zabawy cyrkowej, jako  twierdzenie że tuż obok jest życie pogodne, szczęśliwe i pełne nadziei. Po spektaklu, podziękowania i oklaski były wyrażeniem podziwu dla wykonawców za trud miesięcznych przygotowań.

Wykonawcami- aktorami byli seniorzy – osoby , zagrożone wykluczeniem ze względu na stan zdrowia, wiek, pochodzenie czy status społeczny oraz rewelacyjna gromadka dzieci.

Gratulacje!

Irena Skrzypczak!

dsc023371

dsc023461