Dr Zbigniew Popow

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu, w roku 1982 uzyskał tytuł lekarza specjalisty Anestezjologii i Reanimacji drugiego stopnia . Od roku 1977 pracował jako lekarz specjalista anestezjolog na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej oraz Bloku Operacyjnym, a od roku 1990 na Oddziale Leczenia Bólu i Medycyny Paliatywnej, od 2003 roku związany jest z Oddziałem Opieki Paliatywno  Hospicyjnej. Jest Ordynatorem Oddziału Opieki Paliatywno Hospicyjnej w Szpitalu Puszczykowie.

W okresie 1992-1997 był uczestnikiem: corocznego kursu Organizacji Medycyny Paliatywnej w Europie Środkowej i Wschodniej (WHO i Hospicjum w Wielkiej Brytanii), zjazdów Towarzystwa Medycyny Paliatywnej i Polskiego Towarzystwa Badania bólu, konferencji Medycyny po Dyplomie i Medycyny Praktycznej (czasopisma)-reumatologia, ból, diabetologia i neurologia.

Dr Popow ukończył również (w roku 2002) Polską Szkołę Medycyny Paliatywnej (w Bydgoszczy), uzyskał (rok 2003) specjalizację medycyny paliatywnej. Jest absolwentem studium podyplomowego „Medycyny bólu” Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Medicum). Do jego zainteresowań zawodowych należą: ból, leczenie, patomechanizm, ból jako objaw towarzyszący schorzeniom ogólnoustrojowym. Dr Zbigniew Popow to członek grupy założycielskiej Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej oraz Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

Bez tytułu